رو نوشت

می نویسم تا بنویسند نوشت از دلش یک رو نوشت

رو نوشت

می نویسم تا بنویسند نوشت از دلش یک رو نوشت

اسلام سکوت را نمی پذیرد

اسلام سکوت را نمی پذیرد

لا یحب اللّه الجهر بالسوء من القول الا من ظلم و کان اللّه سمیعا علیما

خدا دوست نمى دارد که کسى با گفتار زشت به عیب خلق صدا بلند کند مگر آنکه ظلمى به او رسیده باشد که خدا شنوا و به اقوال و احوال بندگان دانا است 

148 نساء

همواره اشتباهاتی از سوی انسان رخ می دهد چرا که ذات انسان ممکن الخطا بودن است و مختار بودن از ویژگی های اوست.

لذا برای جبران اشتباهات خداوند متعال در های توبه را گشوده است.حال گونه ای دیگر به توبه نگاه کنیم. ایا میتوان گفت توبه فریادی است علیه نفس ستم گر و باز گشتی به سوی حق.

آیا نمی توان توبه را در سطح جامعه فرض کرد در جامعه ای مستبدان جامعه با احتکار ثروت وقدرت ملت هر روز بر دارایی های خود می افزایند و از طرفی گروهی دیگر روز به روز فقیر تر میشوند.

جامعه ای که گروهی از شدت گرسنگی صدای شکمشان گوش افلاکیان را پر کرده است و گروهی دیگر از شدت شکم سیری پول های خود را اتش میزنند.

در کلامی از امام علی (ع) که می فرمایند:

"از دری که فقر وارد شود از در دیگر دین و ایمان خارج میشود."

از کلام بالا کاملا مشهود است که فقر ایمان،با یک دیگر رایطه ی عکس دارند طوری که هر چه فقر بیشتر شود،ایمان کمرنگ تر میشود.

حال آیا صحیح نیست که بگوییم توبه در سطح جامعه،فریاد علیه مستکبران زمان است که با استفاده از ثروت ملت خود را ثروتمند تر و مردم را فقیر تر کرده اند و باعث تخریب اعتقادات ملت شده اند.؟؟؟

آیا این روند با آرمان های امام راحل همسویی دارد؟؟آن بزرگوار که ثروت اندوزی را برای مسئولین جامعه حرام می دانست.

امام خمینی(ره)در پیامی می فرمایند:

"خاصیت یک حکومت محرومین،مستضعفین و حکومت مردمی این است که هم مجلسش میفهمد مستضعفین و محرومین یعنی چه،هم حکومت و وزرا میفهمند که یعنی چه هم رئیس جمهور و هم رئیس مجلس می دانند که این محرومین یعنی چه،برای این که خودشان لمس کرده اند محرومیت را ،به فکرمحرومین میتوانند باشند"

حال این صحبت امام را با وضعیت اکثر مسئولین جامعه ی امروز مقایسه کنید.البته نه آن هایی که انقلابی بوده اند و انقلابی هستند و انقلابی خواهند ماند.

قضاوت با خودتان...

آیا هنوز وقت توبه نرسیده است؟!

 

 

  • sajadt

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی